Nefret Üzerinden Para Kazanmak

ABD halkına kendisini tövbe etmiş eski bir terorist olarak tanıtmaya başlayan Walid Shoebat müslümanlığı yererek, hristiyanlığı överek konferanslara katılıyor, konuşmalar yapıyor, kitap çıkarıyor hatta dernek bile kuruyor.

Filistinli bir baba ve Amerikalı bir anneden olma Walid Shoebat ABD’ye ilk kez 1978’de üniversite okumak için geliyor ve 1994’de hristiyanlığa geçiyor. 2001 yılındaki ABD ikiz kuleler terör saldırısından sonra oluşan islam düşmanlığı dalgasında kendisine güzel bir konum buluyor.

İddasına göre gençlik yıllarında Chicago’da islami terör örgütlerinden eğitim alıyor, onlar için çalışıyor hatta sonra Filistin’e geri dönerek İsrail’de bombalı bir saldırı bile yapıyor.

2007’de kendisi ile benzer kılığa bürünmüş sözde eski-terorist/yeni hristiyan iki arkadaşı ile (isimleri Zak Anani, Kamal Saleem) ABD’de bir dizi konferans vermeye başlıyorlar.

Kamal Saleem 6 yaşından beri radikal islamcılar tarafından terorist olarak yetişrildiğini anlatırken, Zak Anani ise ilk cinayetini 13 yaşında işlediğinden bahsediyor ve ikisi de ancak İsa ile tanıştıktan sonra huzuru bulduklarını da eklemeyi unutmuyorlar.

Ama ne hikmetse bu üç adam her fırsatta suçlarını itiraf etmesine rağmen ABD’de rahatca yaşamaya devam ediyor çünkü her gittikleri yerde islamı kötülemeye devam ediyorlar. Terorizmin doğrudan islamdan kaynaklandığını ve ABD’deki her müslümanın teroriste dönüşme potansiyeli olduğu savunuyorlar.

Bundan da epey para kazanıyorlar.

2008’de New York Times gazatesi bu adamları haber yapmak için incelediğinde hayat hikayelerinin uydurma olduğunu ortaya çıkartıyor. 2011’de de CNN benzer bir araştırma yapıyor ve onlar da aynı kanıya varıyorlar, üçünün de acıklı ve dehşet dolu geçmişleri tamamen uydurma.

Ama hristiyan gruplar bu adamlara prim vermeye hala devam ediyorlar. Zak Anani 2016 ölüyor ama Walid Shoebat ve Kamal Saleem dernekleri üzerinden para kazanmaya devam ediyor.

Hatta 2015 yılında New Jersey Ocean County ABD’de Walid Shoebat polislere “düşmanını tanı” konulu bir seminer vererek polis teşkilatından 6000 $ alıyor. Konferansta Walid polislere verdiği öğütlerden biri mesela; dövüş sanatları kurslarına katılan müslümanları yakından takip etmeleri!

varın gerisini siz düşünün…

Kamal Saleem’in şirketi ve Walid Shoebat’ın şirketi

Kaynaklar: Haber #1, Haber #2, Haber #3

Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.