Olamaz, bir canavar yaratmışız!

Eğer bu kağıdı bulduysan, okuyorsan… ah ne kötü. Bu başarısız olduğum anlamına geliyor. Ama hala umut var, en azından sen geldin.
Kağıdı okuyan kişi, artık üzerinde büyük bir sorumluluk var. Eğer birazdan okuyacaklarını yapamayacaksan, yeterince güçlü değilsen… zaman kaybetme ve bu mektubu yapabilecek birine ulaştır.
Planımın ne kadarını gerçekleştirebildim bilemem, sana hepsini anlatacağım. Sen benim düştüğüm yerden devam etmelisin. O, yok edilmeli. Bu çok önemli. Zamanında onu durduramadık ve şimdi belli oluyor ki bu sefer de başarısız olmuşum.
İnsanın planına başlamadan başarısız olduğunu düşünmesi ümit kırıcı ama bu mektup sigorta olacak.
Birincil jeneratörü devre dışı bırakmayı başardım, bu benim çok işime yarayacak karanlığı sağladı ama tek patlayıcımı da harçamış oldum. Beyin şimdi kalan tüm enerjisini canlılığını korumak için harcıyordur.
Yine de ele geçirdiği robotlar hala onun emrinde koridorları turluyorlar. Onları atlatabileceğimi düşünüyorum, tek korkum EDTA modeli… onun ısıya duyarlı bakışlarından gizlenemem.
Neyse, öncelikle B katına gitmeliyim, oradaki malzeme odasında 3 adet patlayıcı var. Sadece bir tanesi bile işimi görür. Deponun şifresi 48624.
Asansörler çalışmıyor, servis merdiveni ise tutuluyor. Mutfak bölümünün havalandırmasını deneyeceğim, oradan aşağı katlara inebilirim ama temizlik robotuna dikkat etmeli, silahlı olmasa da varlığımı Beyin’e bildirebilir.
Eğer B katındaki patlayıcılara ulaşırsam, ardından C bölümüne geçmeliyim, Beyin orada. Ne yazık ki oraya sadece askeri personel ve Dr. Otto girebiliyordu. Zavallı profosör, cesedi hala ofisleri brifing odasına bağlayan koridorda duruyor. Umarım kartı hala üzerindedir.
EDTA kesin C bölümündedir, şanslıysam da Beyin’i koruyordur. Çünkü ben Beyin’e gitmeyeceğim, hayır, kimyasallar deposuna ulaşmak daha kolay olacaktır. Ve oradaki bir patlama, zincirleme patlamalar ve üm bölümü saran bir yangın çıkaracaktır.
Elbet de fiskiyeler devreye girecek bu yüzden önce zemin kata uğramalı, ana su vanasını kapatmalı. Şebekenin içinde kalan su yangını söndürmeye yetmeyecektir, yani umarım.
Bunları başarsam bile Beyin hayatta kalacaktır. Yangın duvarları aşıp onun bulunduğu o küçük odaya ulaşmayacaktır. Ama en azından dış dünya ile bağlantısını sağladığı tüm yollar kavrulmuş olacak. Beyin’in hayatta kalması bir risk ama en azından böylece dünyaya açılamıyacak, umarım bu yeterli olur.  
Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.