Karıncalar

For the original English version of this article, please visit author’s web site. Here lies only translation.

“Bu yazı tercümedir”

 

Baştan dizayn etmek için evimin arka odasını boşaltık. Biz işlerle uğraşırken oda bir kaç ay mobilyasız kaldı, bu süre boyunca telesekreter aleti yerde öyle duruyordu. Telefon sistemimiz 3 adet uydu telefonunu barındırdığı için mesajlarımızı her hangi bir telefondan kontrol edebiliyorduk, bu yüzden telesekreter doğrudan kullanmadık

Her neyse… Odayı boyama sırası geldiğinde makineyi ayak altından kaldırayım, dedim ve o zaman altındaki çok sayıdaki karıncayı farkettim. Önce “acaba şeker, ya da başka bir yiyecek mi düşmüş” diye düşündüm. Ama durum bu değildi. Aleti incelediğimde mesaj bilgilerini gösteren LED ekranının çalışmadığını gördüm, karıncalar telefonun içine girmişler, çalışmasını engelliyorlar!

Ben de makineyi dışarı çıkarttım, bir kaç tane de böcek ilaçı alıp makineyi incelemeye karar verdim.
Fotoğrafta dışarı ilk çıkardığımdaki hali gözüküyor.

http://img87.imageshack.us/img87/8463/image0025gm.jpg

Basit bir süpürüş işe yarar sandım. Ama elim karınca kaplandı. Neyse ki, bunlar zararsız, saldırgan olmayan cinsden karıncalardı.

Ben de makineyi hafifce yere vurdum, hani düşsünler diye. Resmen delirdi hayvanlar. Bir de karınca lavraları düştü, kötüye işaret.

http://img53.imageshack.us/img53/7387/image0042fe.jpg

Telefonun etrafına halka şeklinde zehir döktüm ki kaçıp tekrar koloni kuramasınlar. Sizin de görebildiğiniz gibi şimdiden bir kaç lavra aletin dışına çıkmış bile.

http://img98.imageshack.us/img98/6/image0061eo.jpg

İşte bir yakın çekim:

http://img98.imageshack.us/img98/6727/image0081ff.jpg

Aletden durmadan karınca çıkıyor. Şimdi, alet evde yerde duruken, karıncaları farkedememiştik çünkü alet duvara yapışık duruyordu ki ordan girmişler. Karıncalar, arka kapının yanındaki duvarın temelinden alete giriş-çıkış yapıyorlarmış.

http://img98.imageshack.us/img98/8848/image0103sm.jpg

Makine vardır, 20cm X 20cm. Artık, karıncalardan kurtulmam için yapmam gereken aşikar oldu. Makineyi açmalı…Bu fotoğrafta aletin içi gözüküyor. Yoksa ordaki pirinç mi? Hayır, kocaman bir lavra yığını. Bu arada, gördüğünüz üçüncü kez döktüğüm zehir. Diğer ikisi karınca dolmuştu.

http://img159.imageshack.us/img159/1649/image0129me.jpg

Makineyi açtığımda dökülen lavraları fark ettiniz mi?

http://img159.imageshack.us/img159/5069/image0146pv.jpg

En sonunda tüm karıncalardan kurtuldum. Bu arada kraliçe karınca ile de tanıştım, şu kadarını söylüyeyim, artık doğuramaz. Bir de muhafız olduğunu düşündüğüm karıncalar vardı, diğerlerinden 4 kat daha büyük. Onların da defteri dürüldü.

Her parçayı ayrılabildiği kadar ayırmam gerekti, ardından hava üflettim ve son bir silmeden sonra yeni gibi oldu. Üstelik mesajlarımı kaybetmedim ve ekran tekrar çalışmaya başladı.

-Nelson Fernandez Jr.

http://img89.imageshack.us/img89/5728/image0160lz.jpg

-Tercüme bitmiştir-

Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.