Kapatılan Sensör Can Aldı

Kırşehir Petlas’ta çalıştığı bölümde 25 Mayıs 2016’da 20:30 sıralarında başını mikser makinesine kaptıran Adem Karahan ağır yaralandı. 112 Acil Sağlık ambulansı ile Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan talihsiz işçi, yolda öldü.

Lastik fabrikasında işçinin hayatını kaybetmesi sonrasında 2 mesai saati iptal edilerek fabrika işçilerine izin verildi.

Karahan’ın bekar olduğu, lastik fabrikasında ise 2 yıldır çalıştığı öğrenildi.

Petlas, Kırşehir lastik fabrikasında meydana gelen iş kazasında hayatını kaybeden Adem Karahan ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Yapılan ilk incelemede üzücü kazanın; 12’nci Mixer Batchoff makinesinde çalışan Karahan’ın makine sensörüne mıknatıs koyarak, iş güvenliği önlemlerini devre dışı bırakarak çalışmasından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Kazanın meydana geldiği makine 2016 yılında devreye alınan yeni jenerasyon bir makinedir ve güvenlik önlemleri yüksektir” denildi.

İşler aksamasın diye güvenlik önlemlerini kapatırsanız, iş yürüdüğü için ödüllendirilmezsiniz ama bir kaza olursa suç üzerinize kalır, önce kendi iş güvenliğiniz!

Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.