Ucuza Web Site Nasıl Kurulur?

Domain (Alan Adı): sitenizin adresi, bunu yıllık olarak kiralamanız gerekiyor.

Hosting (Barındırma): sitenizin içeriğinin internet ortamında ulaşılabilir şekilde bulundurulması, gene bu hizmeti yıllık olarak kiralamanız gerekiyor.

Server (Sunucu): sitenizin bilgilerinin muhafaza edildiği bilgisayar

Bir adet hosting planına birden fazla internet site adı bağlayabilirsiniz.

Bir Türk şirketi olan TurHost firmasından yıllık 21,18$’a hem bir adet site adı rezerve edebilir hem de ayda 15 gb’lık trafik hakkı sunan bir hosting paketi temin edebilirsiniz.

Yani aylık 7,5 tl’ye tamamen size ait bir site alanınız olacaktır. Bedava hizmet alacaksınız diye sizin üzerinizden reklam veren blog sitelerine üye olmaya gerek yok.

Üstelik eğer siteniz büyürse, herhangi bir kayıp yaşamadan TurHost şirketinin daha pahalı ama daha güçlü hizmet paketlerine her zaman sıkıntısız geçiş yapabilirsiniz.

Şimdi bir site adınız ve site içeriğini koyacağınız sunucunuz oldu. İlk iş olarak “word press” işletim sisteminin Türkçe ve otomatik olan kurulumunu gerçekleştireceksiniz.

Artık admin (yönetici) sayfanızdan çok kolay bir şekilde MsWord’da yazar gibi makalelerinizi yazıp, fotoğraflarını yükleyip sitenizi zenginleştirebilirsiniz. Tüm teknik detayları Word Press programı arka planda halledecek.

WordPress için geliştirilmiş binlerce özel eklenti paketini de (mesela Facebook’ta paylaş düğmesi) gene programın kendi içinden beğenip tek tıkla kurabilirsiniz.

Internet sitem üzerinden nasıl para kazanabilirim?

Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.