AdSense ile Ödeme Almak

Webden Para Kazanma Yazı #4

Adsense üyeliği ile en düşük ödeme eşiği olan 200 liralık kazanca ulaştığınızda sistem gmail hesabınızda girdiğiniz posta adresine mektup ile şifre gönderilmesi için talimat verir.

Bu yüzden AdSense kullanmaya başlayınca, AdSense ayarlarınızdan adresinizi güncellemeyi unutmayın.

Google şirketi hatalı adres ve ya postada kaybolma risklerine karşı 3 kez şifre mektubu talep etme hakkı veriyor ama bir dördüncü talep için ikametgah vb resmi evrak ile adres teyidi isteyecektir.

Bu sebepten ilk seferde sistemde doğru adresiniz olduğuna emin olun.

Bu arada adreste Türkçe karekter kullanmanız sorun değil, hatta kullanınız çünkü mektup Türkiye gümrüğünden geçtikten sonra Türk postacılar tarafından adresinize ulaştıracak.

Türkiye’ye AdSense mektupları Fransız posta servisi üzerinden geliyor, Fransızlar için adreste Türkiye görmeleri yeterli, geri kalan adresi Türk postacılar üstlenecek.

Benim durumumda sistem 07 Eylül’de mektup talebini açtı ve zarf elime 18 Ekim’de ulaştı.

Şifre zarfında yazan 6 haneli pin kodunu Adsense hesabında yazdığınızda adresinizi teyit etmiş oldunuz ve ödeme almak için bir adım daha yaklaştınız.

Ama bir adım daha var, o da banka hesabınızı doğrulamak.

Bunun için de ödeme yöntemleri ekranından IBAN numaranızı yazıyorsunuz ve Google da size olan borcundan 01 ile 99 kuruş arası rastgele bir miktarda para gönderiyor. Bu miktarı şifre niyetine AdSense hesabınızda girdiğinizde banka hesabınızı teyit etmiş oluyorsunuz.

Artık gelsin paracıklar ama malasef 200 tl asgari transfer sınırı hala geçerli.

Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.