Ölen İşçiyi Molozlar Arasına Gizlediler

27 Eylül 2016 tarihinde Eroğlu Gayrimenkul’a ait Sarıyer’deki Skyland İstanbul inşaat projesinden moloz artıkları kamyon ile Kağıthane Hamidiye mahallesindeki döküm alanına götürüldü.

Yükünü boşaltan kamyon şöförü molozların arasında bir erkek cesedi tespit edince polislere haber verdi.

Soruşturma sonucunda mevtanın söz konusu inşaatta çalışan ve kendisinden Ağustos’tan beri haber alınamayan 21 yaşındaki Vesyel Karani Keleşoğlu olduğu anlaşıldı.

Bulgular olayın cinayet değil bir iş kazası olduğu yönünde ve iddialar cesedin inşaat projesi riske girmesin diye molozlar arasında saklandığı şeklinde.

Aynı şantiyede staj yapan bir mühendis ise anılarını şöyle dile getirdi:

[su_quote cite=”The Game rumuzlu ekşisözlük yazarı” url=”https://eksisozluk.com/entry/64028497″]aynı şantiyede yıllar önce yaz staj yaptığımda sol ayak bileğimi kırdım. sahada tek başına bırakılarak siktirgit ssk ya dendi. ayağa eylül sonu gibi kalkmıştım. her geçerken anasına avradına saydığım şantiyeye yıllar sonra mühendis olarak tekrar gittim. ufak bi test olması sebebi ile sadece 2-3 saat orada kaldım. çalışma koşulları, barınma yerleri, yemekhaneler klasik eroğlu şantiyeleri gibi değil afrika kabilelerini andırıyordu. küfrede küfrede oradan ayrıldık. bugün de bu haberi okuyoruz. şantiye şefinden mutfak elemanına oradaki herkesin hayatını kaybetme riski var veya vardı. bugün palavradan bariyerler setler çekilir, yarın iş güvenlikçisi gelir palavradan iki bin lira ceza keser yemekler yenir güle oynaya denetim biter. ceza maliyeye ödenir ve bu süreç kaldığı yerden devam eder.[/su_quote]

Kaynaklar:

Haber Sol Org Tr

O Haber Bu Com

Sabah Com Tr

Hürriyet Com Tr

Cumhuriyet Com Tr

 

Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.