2004 Olimpiyatlarındaki Deli Rahip

 

Neil Horan; dünyanın sonunun yakın olduğunu düşünen bu İrlandalı din adamı ilk kez 56 yaşındayken 2003 Britanya Formula yarışlarını baltalayarak medyatik oldu.

İskoç etekli kıyafeti ve “İncil’i okuyun, o her zaman haklıdır” yazılı pankartıyla yarışlar tüm hızı ile devam ederken, araçların 300 km/saat hızı zorladığı düzlüğe atladı. Sürücüler çarpmamak için manevra yaparken güvenlik araçı gelip rahibi yaka-paça götürdü. Sonuç olarak 2 aylık hapis cezası aldı.

[su_slider source=”media: 450,453,451,452″ title=”no” mousewheel=”no” autoplay=”4000″]

Rahip 2004 yılında İngiltre’deki Epsom at yarışlarına da izleyici olarak katıldı ama şüpheli hareketleri sonucu polis etkinlik boyunca kendisini gözaltında tuttu ve ardından salıverildi.

Neil Horan 2004 Yunanistan Olimpiyatları
Neil Horan 2004 Yunanistan Olimpiyatları

Aynı yıl olimpiyatlar Yunanistantaydı ve rahip de orada… 40 km’lik erkekler maratonunun son 5 km’sinde koşu yoluna girerek lider konumda olan Brazilya’lı atlet Vanderlei de Lima’ya saldırdı, çevredekilerin yardımı ile kurtulan atlet yarışa devam etse de ancak 3. olarak bitirebildi. Gözaltına alınan rahip zihin hastası kabul edilerek sadece 3000 euro cezaya çarptırıldı.

Bu olay sonrası ülkesinde de kilise Neil’i rahiplikten çıkardı.

Ama bundan ders çıkarmayan eski rahip 2006 Almanya Dünya kupasında Hitler’i öven bir protesto yapmayı planlarken Alman polislerince tutuklandı, 2 aylık gözaltı sonrası serbest bırakıldı.

Ve bu sefer ülkesinde siciline “toplumla uyumsuz” ibaresi işlendi ve toplumsal olaylara katılma yasağı getirildi.

_40465719_neil_horan300

Buna rağmen 2009 yılında İngiltre Yetenek Sizsiniz programına katıldı ve evet oyu almayı başardı. Ancak kim olduğu anlaşılınca yapımcılar tur atlamasına izin vermedi.

Bu çılgın eski rahip en son Prens ve Prenses Kate & William’ın doğum yaptığı hastanenin önünde kalabalığa kartını dağıtırken görüldü:

“Neil Horan, the Britain’s Got Talent Irish Dancer. I perform at Weddings. My Mission in Life is to help prepare the world for the Second Coming”

Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.