Kalp bin odalı Malikane

Kalp bin odalı bir malikane gibidir. Ne kadar misafirperver olduğunuza göre tanıdığımız insanları içeri davet ederiz, onlara bir oda veririz… kalbimizde. Arkadaşlığımız süresince o odada kalırlar. Misafirimiz zamanla o odaya kendinden birşeyler bırakmaya başlar. Öyle an gelir ki artık malikanenin o odası bizim olmaktan çıkar. Ve eğer gün gelir de arkadaşımızdan ayrılırsak, misafirliğine son verip çekip giderse… hüzünle onun odasını kitleriz, hiç bir eşyaya dokunmadan. Artık o misafir hayatımızda olmasa da başka hiç kimseye vermeyiz o odayı.

Sakin bir günde malikanemizin koridorlarında boş boş gezerken o kapısı kapalı odayı görünce belki bir gülümseme yapışır yüzümüze. Açı veririz kiliti, gireriz o artık kullanılmayan odaya. Bir önceki sahibinin bıraktığı izlere bakar, onu anarız.

Yavaş yavaş bu ziyaretlerimizin sayısı azalır ve artık odayı tamamen unuturuz. Koridorda gezerken kilitli kapıyı görünce merakla açarız ama içinde artık sadece tozlara yenik düşmüş mobilyalar kalmıştır. Biz de omuz silker ve hizmetlileri çağırıp, odayı bir güzel temizletiriz, yeni misafirlere yer açarız.

Böylece eski sahibinin eşyaları çöpe atılmış, kendisi ise tamamen unutulmuş olur.

Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.