Fransiz Gençligi

Beni MSNde gören birçok erkek arkadasimin selamlasmadan sonra ilk sorduklari genelde “kizlar nasil?” oluyor. Iste raporum, Türk erkegine feda olsun… Ama birazdan okuyacaklariniz sizi hayal kirikligina ugratabilir çünkü buradaki kizlarin oradaki ya da suradaki kizlardan pek farki yok. Hatta ayni bizim üniversite gibi gayri-ciddi bölümlerin kizlari okula pek bir stil gelirken bilim yapilan bölüm kizlari daha bir agir-basli. Mesela benim kampüsüm baska yerde (sadece sayısal dallar var) ve geçen orada mini-etekli bir kiz görünce WinSan’da (mühendislik fakültesinde) görmüsüm gibi etki yapti. Yagmurda, disarda… bir taraftan rüzgara karsi etegini tutarken bir taraftan da sigarasini içiyordu.

Parmak basabilecegim bir farklilik varsa o da mini-etek mevzusu… O tarz yapan kizlarin bazisi günes azcik yüzünü göstersin hemen etek boylarini kisaltiyorlar. Ve tabii Türk kizlarinin geneli ile karsilastirilinca daha bir cesurlar lakin fantezilerinizi bozmak istemem ama “cesur” kelimesini iyi bir anlamda kullandim (özgüvenli), tabii “gördügüm” bir kaç istisnayi saymiyorum.

Yalniz memleketimin erkekleri bir konuda hakli: Burada kiz düsürmek daha kolay çünkü toplum baskisi olmadigi için “düsmek” isteyenler kendilerini gizlemiyor ve mesela Metz Izmit’le karsilastirilinca kücük kalsa da her gece Türk standartlarina göre cilgin bir parti bulmak mümkün. O mekanlarda dans pistinde delicesine dans eden kizlari ve onlarin etrafinda cember olusturmus, kizlari etkilemek için türlü sebeklik yapan, biri red edince digerine yönelen hatta yasi da biraz geckin olan erkekleri görmek mümkün. Tabii böyle mekanlar erkekler için yok giris ücreti, yok vestiyer ücreti yok icki parasi derken baya pahaliya geliyor. Dedigim gibi yüzsüzseniz ve para kaybetmekten çekinmezseniz, eglenebilirsiniz. Tabii, baska yolu da var ögrenci iseniz üniversitenin yilda iki kez falan düzenledigi kiz düsürme partisini beklersiniz, hem o zaman prezervatif de bedavaya gelir.

Hazir muhabbet eglenceden acilmisken, buradaki üniversite gencliginin nasil eglendiginden de bahsedeyim. Haftasonlari canli müzik yapilan bir bara gidilir, mekanda sigara içmek yasak oldugu için birasini alan kapi önüne dökülür, arada isinmak ve bira tazelemek için içeri girilir. çakir-keyif olunduktan sonra da sahnenin önüne gecip dans edenlerin arasina katilinir ve yorulana kadar depinilir.

Gece yarisindan sonra gezerken sokaklari tikayan kalabaliklari görmek komik olabiliyor. Tabii su an havalar iyice sogudugu için pek olmuyor.

İlk kaleme alınma tarihi

Aralık 2008

Arkadaşlarınız ile paylaşmak ister misiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.